Piektdien zemkopības ministrs Kaspars Gerhards kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Rīgā, sveica Zemkopības ministrijas Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2019” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus. Nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē” par laureātu kļuva Ādažu uzņēmuma SIA “KH Select” ražošanas vadītājs Jānis Beitāns.

Šogad gada balva “Lielais loms” laureātus sveica un balvas piešķīra sešās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā biedrības “Rīgas šprotes” valdes priekšsēdētājam un biedrības “Latvijas Zivrūpnieku savienība” izpilddirektoram Imantam Cīrulim. Laureāti nominācijās: “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā” – SIA “Hanters”, “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā” – ZS “Kurķis”, “Gada uzņēmums akvakultūrā”– AS “Nagļi”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”– SIA “Vlakon”, “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā” – Pāvilostas novada pašvaldības iestāde Pāvilostas novadpētniecības muzejs.

“Ņemot vērā to, ka zivju produkcijas galvenie noieta tirgi ir aiz Latvijas robežām, mēs varam lepoties, ka šobrīd Latvijā ražotos produktus var iegādāties jau 67 valstīs! Tas uzskatāmi parāda, ka tik daudzi no jums nes Latvijas vārdu pasaulē ar Latvijas produkta kvalitātes zīmi,” ceremonijā teica zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

“Tas, ka Latvijas zivsaimniecības nozares radītos produktus ir iecienījuši tik daudz citu valstu iedzīvotāji, ir uzskatāmi redzams arī eksporta datu rādītājos – salīdzinājumā ar 2017. gadu eksporta apmērs ir palielinājies par vairāk nekā 10 procentiem! Arī ārējās zivju produktu tirdzniecības bilance jau vairākas desmitgades ir saglabājusies pozitīva, turklāt 2018. gadā pat būtiski pieaugusi. Mēs varam lepoties ar sasniegumiem nozarē, ar rādītājiem, kas kļūst arvien labāki. Tas ir zivsaimniecības nozares cilvēku darba un neatlaidības rezultāts.”

Zemkopības ministrijas Gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā.

Avots: Aprinkis.lv 08.11.2019.