Šonedēļ Zemkopības ministrija pasludinājusi Gada balvas zivsaimniecībā «Lielais loms 2020» laureātus – zivsaimniecības nozares labākos uzņēmējus un darbiniekus.  Gada balva «Lielais loms» ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu zivsaimniecībā. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības  attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā.  Laureāti noteikti sešās konkursa nominācijās, bet balva par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā piešķirta profesoram, Latvijas Vēžu un zivju audzētāju asociācijas dibinātājam Augustam Gunāram Ārenam. Nominācijā «Gada uz­ņēmums akvakultūrā» balvu saņems Krustpils novada Kūku pagasta Gun­dara Kalves zemnieku saimniecība «Kalves». BD trešdien sazinājās ar balvas ieguvēju, jautājot, kā vērtējams šāds apbalvojums? – Protams, ir tikai pozitīvas sajūtas kā par jebkuru atzinību. Tomēr balva ir tā kā mazliet avansā, jo saimniecība visu laiku ir attīstībā, tā ka var teikt – būs labs stimuls turpmākajai izaugsmei, – teica Gundars Kalve. Telefonsarunas laikā viņš tieši atradās pie zivju dīķiem, veicot neatliekamos rudens darbus savā saimniecībā.

Zemkopības ministrija ziņo arī par citiem balvu saņēmējiem. Un tie ir: nominācijā «Gada uzņēmums jūras zvejniecībā» –  SIA «Līcis – 99»; nominācija «Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā» – zemnieku saimniecība «Oskars»; nominācijā «Gada uzņēmums zivju apstrādē» –  SIA «Verģi»; nominācija «Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā» –  SIA «Virkavi R»; nominācija «Jauns un daudzsološs nozarē» – SIA «Verģi» izpild­direktors Jānis Lagūns.

Šogad «Lielais loms» notika 6. reizi. Visi nomināciju pretendenti tika vērtēti attālināti. Laureāti saņems balvu «Lielais loms 2020», Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu. Laureātu godināšanas un apbalvošanas ceremonija Covid-19 pandēmijas un epidemioloģiskās situācijas deļ ir atcelta. Balvas laure­ātiem tiks nogādātas personīgi.

Avots: Brīvā Daugava 06.11.2020. J.Apīnis