Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2022”. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus gada balvai aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi, bet arī nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības. Gada balvas pretendentu vērtēšana notiks attālināti.

Pretendenti gada balvai “Lielais loms 2022” tiks vērtēti šādās nominācijās: “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā”, “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā”, “Gada uzņēmums akvakultūrā”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”, “Jauns un daudzsološs nozarē” un “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās līdz 2022. gada 1. jūlijam iesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (turpmāk – LLKC) konsultāciju birojos vai arī nosūta to elektroniski uz e-pasta adresi: info@lielaisloms.lv ar norādi vēstules mērķī “Lielais loms 2022”.

Arī šogad tiks pasniegta balva nominācijā “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, kas tiek piešķirta personai par ilgstošu un nozīmīgu ieguldījumu zivsaimniecības nozares attīstībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ar zivsaimniecības nozari saistītās nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības. Lai pieteiktu pretendentus balvai nominācijā “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, 2022. gada 1. jūlijam iesniedz LLKC konsultāciju birojos vai arī nosūta to elektroniski uz e-pasta adresi: info@lielaisloms.lv ar norādi vēstules mērķī “Lielais loms 2022”.

Katrā nominācijā pretendentu vērtēšanas komisija noteiks vienu laureātu, kurš saņems balvu “Lielais loms 2022”, ZM diplomu un naudas balvu. Vērtēšanas komisija arī var lemt arī par viena veicināšanas balvas ieguvēja apbalvošanu nominācijās “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā”, “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā”, “Gada uzņēmums akvakultūrā”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”, “Jauns un daudzsološs nozarē” un “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”.

Laureātu apbalvošana notiks 2022. gada nogalē. Šogad “Lielais loms” notiek 8. reizi. Iepazīties ar gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2022” nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un iesniedzamo informāciju var gada balvas “Lielais loms” tīmekļvietnē www.lielaisloms.lv.

______________________________

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece,

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;

e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv