Rendas pagasta zivsaimnieks Valdis Kancāns saņēmis nozares augstāko balvu Lielais loms par mūža ieguldījumu, un viņa Rimzāti kļuvuši par laureātiem kategorijā Gada uzņēmums akvakultūrā.
V.Kancāns ir viens no ievērojamākajiem un pieredzējušākajiem zivkopjiem mūspusē. Nozarē strādā jau kopš agras jaunības, pēc kolektīvās saimniecības likvidēšanas Rendā izveidojis individuālo uzņēmumu, apsaimniekojot Rimzātu dīķus – vairāk nekā 300 ha. Taujāts par gandarījumu darba mūžā, zivkopis atzina, ka mazuļu audzēšanā svarīgs ir rezultāts: „Tas rodas tad, kad cilvēks nopērk zivi un atzīst, ka tā labi izaudzēta. Liekas, ka tie 50 gadi, ko esmu nostrādājis, ir ļoti daudz. Tomēr vēl dažus gadiņus gribētos.” Zināšanas viņš nodod tālāk – Rimzātos strādā arī dēls Viesturs Zvagulis un mazdēls Eduards.
Lielais loms tiek rīkots astoto gadu, laureāti saņem balvu, Zemkopības ministrijas diplomu un naudas prēmiju sešās kategorijās. Piešķirtas arī veicināšanas balvas.
Zivkopji trīs paaudzēs: Zemkopības ministrijas balvu Lielais loms par mūža ieguldījumu saņem rendenieks Valdis Kancāns (vidū), par Gada uzņēmumu akvakultūrā atzīti viņa izveidotie Rimzāti, kuros stafeti pārņem dēls Viesturs un mazdēls Eduards Zvaguļi.
Avots: Kurzemnieks, 27.09.2022, Daina Tāfelberga