Nedēļas nogalē norisinājās ikgadējā zivsaimniecības nozares balvas “Lielais loms 2023” pasniegšanas ceremonija.

Zvejniekiem būt!

Zvejnieki ir skarbi vīri – smaga darba darītāji, nevis lieli runātāji. Tomēr visi kā viens, balvu saņemot, atzina, ka nevar iedomāties sevi darām no citu.

“Ja esi zvejnieks, tad ir jāzvejo, un, kamēr būs Latvija, tikmēr būs arī zvejnieki,” uzskata Tukuma novada Bērzciema biedrības “Mazjūras zvejnieki” vadītājs Andis Cīrulis. Viņa biedrība saņēma galveno balvu nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”, kamēr veicināšanas balva tika Ventspils novada biedrībai “Usmas krasts”.

“Ja uz darbu ej ar prieku, neskaitot stundas, un saņem par to naudu, ar ko var iztikt, tad tā ir laime, ko arī visiem novēlu!” tā karpu un foreļu audzētājs Gints Nordens no zemnieku saimniecības “Avotiņi”, saņemot galveno balvu nominācijā “Gada uzņēmums akvakultūrā”. Veicināšanas balvu šajā kārtā saņēma Dienvidkurzemes novada Durbes pagasta Ērika Rāvas zemnieku saimniecība.

“Nebaidīties, nebeigt sapņot un novest lietas līdz galam!” ar šādu moto strādā Talsu novada Upesgrīvas zvejnieks Jurģis Elsons, kurš uzvarēja nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē”.

Galvenās balvas laureāts nominācijā “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā” bija Rojas uzņēmums SIA “Sibilla”, bet par Gada uzņēmumu jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā pasludināja Liepājas uzņēmumu SIA “Marlin 11”. Veicināšanas balvu šajā nominācijā pasniedza Salacgrīvas uzņēmumam SIA “Šoneris”.

Savukārt nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē” uzvarētāja godā tika slavenais šprotu ražotājs AS “Brīvais vilnis”.

Bet cienījamajā nominācijā “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā” tika sveikts Salacgrīvas pagasta Kuivižu ciema zvejnieks Jānis Krūmiņš. Savulaik bijis kuģa kapteinis, tagad kopā ar dēlu izveidojis uzņēmumu “Aļģes 1”. Jānis pavasarī zvejā ņem līdzi arī tūristus un vāra reņģu zupu, ar paša zvejotām reņģēm cienā arī Reņģēdāju svētkos Salacgrīvā. Visi laureāti saņēma skaisto balvu “Lielais loms 2023”, Zemkopības ministrijas diplomu un naudas prēmiju. Apbalvoti arī veicināšanas balvu ieguvēji.

Avots: Latvijas Avīze, lasi.lv 06.11.2023.