Rucavā reģistrētais uzņēmums SIA “Virkavi R” ieguvis balvu nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā.”
Uzņēmuma “Virkavi R” līdzīpašnieks Aigars Laugalis “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka šādu atzinību izpelnījies pirmo reizi: “Senajā Liepājas ostas spīķerī mūsu ģimene saimnieko vairāk nekā 20 gadus.

Šogad spīķerī darbu uzsāka zivju restorāns, zivju apstrādes cehs un alus darītava “Puta”, pateicoties Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda un biedrības “Liepājas rajona partnerība” atbalstam. Turpinām šo vietu attīstīt, īstenojot dažādus projektus. Pie mums brauc cilvēku grupas, kāpj uz zvejas kuģiem, organizējam darbnīcas, piemēram, zivju filetēšanā un apstrādē. Zivsaimniecībā ir iesaistīta visa ģimene – tēvs Ervils, mamma Daina un brālis Edgars.”

Runājot pār turpmākām iecerēm zivsaimniecības popularizēšanā, A. Laugalis sacīja, ka viņš vēloties, lai spīķeris kļūtu par vienu no iecienītākajiem tūristu galamērķiem Liepājā, kur var uzzināt visu par Baltijas jūras zivīm, turpat uz vietas tās nobaudīt vai iegādāties.

“Tuvāko divu gadu laikā esam ieplānojuši spīķerī izveidot bērnu atpūtas vietu, kur vecāki varētu atstāt savas atvases. Tā bērniem būtu rotaļu vieta ar pievienoto vērtību – viņi interesantā veidā uzzinātu, kādas ir zivju sugas,” stāsta A. Laugalis.
Nominācijā “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā” balvu ieguvusi Jūrmalciema zemnieku saimniecība “Oskars”.

Tās saimnieks Oskars Kadeģis ar zvejniecību nodarbojas kopš 1994. gada. Viņš ne tikai pats dodas jūrā pēc loma, bet arī zvejnieku mājā “Oskars” piedāvā iegādāties karsti un auksti kūpinātas zivis.

  1. Muceniece “Kurzemes Vārdam” sacīja, ka šogad saistībā ar Covid-19 noteiktajiem ierobežojumiem “Lielā loma 2020” laureāti kopā nesanāks: “Zemkopības ministrijasdiplomus un statuetes laureātiem piegādās personīgi. Tāpat viņi saņems 3000 eiro naudas balvas.”

Avots: Liepajniekiem.lv 09.11.2020. M.Kuncītis