Vairāki mūspuses uzņēmēji saņēmuši Zemkopības ministrijas Gada balvu zivsaimniecībā “Lielais loms 2019”. Laureātu vidū ir arī Pāvilostas novadpētniecības muzejs, kas par šo balvu ir īpaši gandarīts. “Esam pirmais muzejs, kas tādu balvu ir ieguvis,” neslēpj lepnumu muzeja vadītāja Irina Kurčanova.
“Lielais loms” ir zivsaimniecības jomas augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Šogad balva pasniegta piekto reizi un kopumā tajā piedalījās 23 dalībnieki. Balvu piešķīra sešās nominācijās. Nominācijā “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā” par laureātu atzīts Liepājas zvejas uzņēmums SIA “Hanters”, savukārt veicināšanas balvu nominācijā “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā” saņēmis Jūrmalciema IK “Asarītis”. Liepājā strādājošajam Borovu ģimenes uzņēmumam SIA “Boroffish”, kas pazīstams kā dažādu zivju uzkodu ražotājs, pasniegta veicināšanas balva nominācijā “Gada uzņēmums zivju pārstrādē”, bet Pāvilostas novadpētniecības muzejs kļuvis par laureātu nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”.

“Tas bija pārsteigums ar mazu nojautu, jo pie mums bija atbraukuši filmētāji no Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra. Tomēr simtprocentīgas pārliecības, ka esam “Lielais loms”laureāti, nebija, ” saka I. Kurčanova. Laureātiem pienākas gan Zemkopības ministrijas diploms, gan naudas balva 1000 eiro. “Priekš mūsu mazā muzejiņa tā ir pieklājīga summa,” saka tā vadītāja.
Pagaidām vēl gan neesot izlemts, kā šo balvu izlietot. I. Kurčanova pieļāva, ka daļu no naudas kā pateicību darbiniekiem varētu atvēlēt kādam pieredzes apmaiņas braucienam, pārējo ieguldīs muzeja projektos.

Avots: Liepajniekiem.lv 15.11.2019.