Piektdien, 2. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Ādažu Kultūras centrā, Ādažos sveica Zemkopības ministrijas (ZM) Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2018” laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus – zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus. Pateicības rakstu par ieguldījumu zivsaimniecības nozarē saņēma arī Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “ALJA”.

“Mēs augstu novērtējam jūsu ieguldījumu zivsaimniecības nozares un līdz ar to arī Latvijas tautsaimniecības attīstības veicināšanā. Jūs esat labais piemērs visiem citiem saimniekošanas mākslā un labu rezultātu sasniegšanā. Jūsu darbs mūs priecē un gandarī. Paldies jums par to!” – teikts aģentūras darba novērtējumā.

ZM sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Straujupe informē, ka šogad laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra piecās nominācijās, kā arī pasniedza balvu par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā. Laureāta balvu nominācijā ‘“Gada zvejas uzņēmums” saņēma SIA “Varita” un tās vadītājs Agris Lapiņš, savukārt nominācijā “Gada akvakultūras uzņēmums” – z/s “Ūdensrozes” un tās vadītājs Ilgonis Zalaiskalns. Nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē” par labāko atzīta SIA “Bērzciems”, tās vadītājs Uģis Krauklis. Nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē” laureāta titulu ieguva Kristīna Antoņenko, kura ir zivju pārstrādes uzņēmuma SIA “Baltijas zivis – 97” pārtikas ražošanas tehnoloģe. Šajā nominācijā 2016. gadā tika sumināts arī Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “ALJA” direktors Māris Lietuvietis. Arī šogad tika pasniegta balva īpašajā nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā”, par laureātu šajā nominācijā kļuva Nīcas novada Jūrmalciema interešu kopa “Kalvas”. Balva “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā” šogad piešķirta zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” filiāles “Dole” vadītājam Aivaram Ignatovam.

“Zivis un to produkti ir un vienmēr būs pieprasīts pārtikas produkts gan Latvijā, gan citur, un mums tas ir jāizmanto. Latvijas zivsaimnieki to prot — šī gada pirmajā pusē mūsu zivju produkti nonākuši pie patērētājiem vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Par 15 procentiem ir audzis apstrādātās un konservētās produkcijas apjoms. Priecē arī uzņēmēju spēja likt veiksmīgi lietā tos atbalsta līdzekļus, kurus piedāvā Eiropas Savienības fondi,” pasākumā norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Jāatgādina, ka gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā, un šogad tā tika rīkota ceturto gadu.

Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “ALJA” direktors Māris Lietuvietis starp pateicības saņēmējiem svinīgajā pasākumā (foto).

 

Avots: laikraksts “Malienas Ziņas” (06.11.2018.), Sandra Apine