Piektdien, 3. novembrī, apbalvošanas ceremonijā kultūras centrā “Ulbrokas Pērle” pasludināti Zemkopības ministrijas Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2023” laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji – zivsaimniecības nozares labākie uzņēmēji un darbinieki.

Zemkopības ministrs Armands Krauze: “Zivsaimniecības tradīcijas ir sakņotas dziļi Latvijā, un vienmēr ar tām esam lepojušies. Mēs zinām vīrus un dzimtas, kuru sirdis pieder jūrai. Mēs zinām mūsu zivsaimniecības produktus, kas saņēmuši pasaules atzinību un ierakstīti Eiropas Aizsargāto produktu nosaukumu reģistros un ieguvuši slavu krietni tālu aiz Latvijas robežām. Mūsu ražojumi ik gadu nonāk vairāk nekā 60 pasaules valstīs. Zivsaimniecības nozares radītā pievienotā vērtība valstij ir ļoti nozīmīga. Vietējā tirgū ļoti svarīgs ir arī mūsu piekrastes zvejnieku un zivju audzētāju devums. Vispārējā sacensībā, kas pastāv tirgū, tai skaitā no ārvalstu ražotāju puses, vienmēr ir jācenšas sevi parādīt ar kaut ko īpašu, pie mums Latvijā tradicionāli iegūtu un radītu. Tādu produktu kas patiktu gan mūsu, gan ārvalstu zivju gardēžiem. Es ticu, ka mēs to spējam, ņemot vērā arī Eiropas Savienības līdzekļu pieejamību jaunām iecerēm, inovatīviem risinājumiem un izcilas garšas produktiem. Tam apliecinājums ir arī šodienas laureāti.”

“Lielais loms 2023” laureāti noteikti sešās konkursa nominācijās, kā arī piešķirta balva par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā. Šogad “Lielais loms” notika 9. reizi. Laureāti saņēma balvu “Lielais loms 2023”, Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī vecināšanas balvu ieguvēji.

 

Konkursa “Lielais loms 2023” laureāti un veicināšanas balvu ieguvēji

 

Nominācija “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”

Laureāts – Jānis Krūmiņš (Salacgrīva)

 

Nominācija “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā”

Laureāts – SIA “Sibilla” (Roja)

 

Nominācija “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā”

Laureāts – SIA “Marlin 11” (Liepāja)

Veicināšanas balva – SIA “Šoneris” (Salacgrīva)

 

Nominācija “Gada uzņēmums akvakultūrā”

Laureāts – Nordena ZS “Avotiņi” (Jaunpils, Tukuma novads)

Veicināšanas balva – Ērika Rāvas zemnieku saimniecība (Dienvidkurzemes novada Durbes pagasts)

 

Nominācija “Gada uzņēmums zivju apstrādē”

Laureāts – AS “Brīvais vilnis” (Salacgrīva)

 

Nominācija “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”

Laureāts – biedrība “Mazjūras zvejnieki” (Bērzciems, Tukuma novads)

Veicināšanas balva – biedrība “Usmas krasts” (Ventspils novada Usmas pagasts)

 

Nominācija “Jauns un daudzsološs nozarē

Laureāts – Jurģis Elsons (Upesgrīva, Talsu novads)

 

Ikviens interesents 3. novembrī Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2023” apbalvošanas ceremoniju var noskatīties Zemkopības ministrijas Facebook profilā – sākums plkst. 18:00.

 

Zemkopības ministrijas Gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Plašāka informācija par konkursu pieejama tīmekļvietnē www.lielaisloms.lv.

______________________________

Informāciju sagatavoja:

Dagnija Muceniece,

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;

e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv