Pagājušajā piektdienā, 8. novembrī, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā sveica Zemkopības ministrijas Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2019” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus — zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus.

“Lielais loms” notika piekto reizi, tajā piedalījās 23 dalībnieki.

Laureāti saņēma lielo balvu “Lielais loms 2019”, Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu. Apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji.

Zemkopības ministrijas Gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā.

Pasākumā ministrs Kaspars Gerhards uzsvēra: — Ņemot vērā to, ka zivju produkcijas galvenie noieta tirgi ir aiz Latvijas robežām, mēs varam lepoties, ka šobrīd Latvijā ražotos produktus var iegādāties jau 67 valstīs.

Tas uzskatāmi parāda, ka tik daudzi no jums nes Latvijas vārdu pasaulē ar Latvijas produkta kvalitātes zīmi.

Tas, ka Latvijas zivsaimniecības nozares radītos produktus ir iecienījuši tik daudz citu valstu iedzīvotāji, ir uzskatāmi redzams arī eksporta datu rādītājos — salīdzinājumā ar 2017. gadu eksporta apmērs ir palielinājies par vairāk nekā 10 procentiem. Arī ārējās zivju produktu tirdzniecības bilance jau vairākas desmitgades ir saglabājusies pozitīva, turklāt 2018. gadā pat būtiski pieaugusi. Mēs varam lepoties ar sasniegumiem nozarē, ar rādītājiem, kas kļūst arvien labāki. Tas ir zivsaimniecības nozares cilvēku darba un neatlaidības rezultāts.

Šogad Gada balvas “Lielais loms” laureātus sveica un balvas piešķīra sešās konkursa nominācijās, kā arī tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā. To saņēma biedrības “Rīgas šprotes” valdes priekšsēdētājs un biedrības “Latvijas Zivrūpnieku savienība” izpilddirektors Imants Cīrulis.
Nominācijā “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā” par laureātu kļuva SIA “Hanters”, savukārt laureāta nominācijā “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā” tika apbalvots ZS “Kurķis”, veicināšanas balvu saņēma IK “Asarītis”.

Nominācijā “Gada uzņēmums akvakultūrā” godināja laureātu — AS “Nagļi”, bet veicināšanas balva tika Nordena ZS “Avotiņi”. Par šā gada konkursa laureātu nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē” kļuva SIA “Vlakon”, bet veicināšanas balvu piešķīra SIA “Boroffi sh”. Nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā” sveica laureātu — Pāvilostas novada Pāvilostas novadpētniecības muzeju, bet nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē” — SIA “KH Select” ražošanas vadītāju Jāni Beitānu.

Avots: Stars 12.11.2019.