Piektdien Ādažu kultūras centrā sveica Zemkopības ministrijas Gada balvas zivsaimniecībā Lielais loms 2018 laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus. Tas ir augstākais apbalvojums zivsaimniecībā, ko piešķir jau ceturto gadu. Balvas pasniedza zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Uzrunājot klātesošos, viņš uzsvēra, ka zivis un to izstrādājumi ir un vienmēr būs pieprasīts pārtikas produkts gan Latvijā, gan citur. Tas ir jāizmanto. Kā Gada zvejas uzņēmumu sumināja SIA Varita, kā akvakultūras – z.s. Ūdensrozes. Par labāko gada uzņēmumu zivju apstrādē tika atzīta SIA Bērzciems. Par ieguldījumu zivsaimniecības popularizēšanā sveica Nīcas novada Jūrmalciema interešu kopu Kalvas.

Savukārt balva nominācijā Jauns un daudzsološs nozarē atceļoja uz mūspusi to saņēma pārstrādes uzņēmuma SIA Baltijas zivis-97 pārtikas ražošanas tehnoloģe Kristīna Antoņenko. Viņa šajā pasākumā piedalījās jau trešo reizi un pirms pāris gadiem saņēma apbalvojumu uzņēmuma vārdā. – Ļoti patīkami bija saņemt arī personīgi man domātu balvu, par to bija liels prieks un gandarījums, — savas sajūtas atklāja Kristīna. Lai arī nav skaidri zinājusi, ka būs starp laureātiem, tomēr sākusi to nojaust, kad pāris dienu pirms pasākuma uzņēmumā ieradušies filmētāji, lai uzņemtu materiālu par viņu. Kāpēc tieši viņa apbalvota, Kristīna atbildi nezina. Iespējams, tāpēc, ka šogad augusta beigās aizstāvējusi savu diplomdarbu, beidzot Latvijas Lauksaimniecības universitāti pārtikas zinātnes studiju programmā. – Pētīju mikroelementu ietekmi uz rudzu iesalu, – atklāja sarunbiedre. Tā nu sanācis, ka diplomdarba tēma nav saistīta ar viņas pašreizējo darbu, bet pati teic, ka galvenais ir zināšanas.

Uzņēmumā Kristīna strādā jau septiņus gadus. Sākumā bijusi tehnologa palīgs, bet pēc šī speciālista aiziešanas pelnītā atpūtā ir tehnoloģe. – Man ļoti patīk sadarboties ar cilvēkiem, patīk mans darbs — tas, ka var radīt jaunu produktu, – atzīstas Lielā loma laureāte. Protams, līdz rezultātam, ka jauno produktu pieņem pircējs, ejams gana tāls ceļš. Vispirms jaunumam ir jāgaršo pašai, kolēģiem uzņēmumā un tad… – Jā, arī vēl tad nevar zināt, vai produkts iekaros tirgu, – viņa stāsta un piemin vairākus produkcijas veidus, ko pircēji jau labprāt pērk, kā arī tos, kam vēl jāiekaro zivju cienītāju garšas kārpiņas. Tie ir krabju gaļas kotletes, skumbrija ar marinētiem sīpoliem, siļķu fileja eļļā ar olīvām. Svaigākais jaunums ir siļķu tīteņi ar fetas sieru un Korejas burkāniem. Baudiet! Un, ja garšo, sakiet paldies Kristīnai un viņas komandai!

SIA Baltijas zivis-97 tehnoloģei Kristīnai Antoņenko kā titula Jauns un daudzsološs nozarē ieguvējai pirmajai bija jāgriež lielā svētku torte. To turpināja zivju audzētavas Tome filiāles Dole vadītājs Aivars Ignatovs, kuru godināja par mūža ieguldījumu. Vēl attēlā Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš.

Avots: laikraksts “Auseklis” (06.11.2018.), Regīna Tamane