Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2020”. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi, bet arī nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības. Konkursa pretendentu vērtēšana notiks attālināti.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Redzot to, kā sabiedrisko un saimniecisko dzīvi Latvijā un pasaulē smagi skārusi Covid-19 pandēmijas izplatība, arvien lielāku pārliecību gūstam par stabila un kvalitatīva pārtikas nodrošinājuma nepieciešamību. Vislabāk to var garantēt mūsu pašu ražotāji – lauksaimnieki  un zivsaimnieki. Arī šajos grūtajos laikos viņi turpina darboties un ir pelnījuši pateicības vārdus. Viņu iegūto lielo lomu izmantojam mēs visi – gan liekot galdā zivis, gan ar viņu ražīgo darbu saglabājot mūsu valsts ekonomikas dzīvotspēju un izaugsmi. Aicinu Latvijas zivsaimniekus aktīvi pieteikties konkursam, lai gada otrajā pusē varētu godināt labākos.”

Pretendenti gada balvai “Lielais loms 2020” tiks vērtēti šādās nominācijās: “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā”, “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā”, “Gada uzņēmums akvakultūrā”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”, “Jauns un daudzsološs nozarē” un “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jāiesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos, Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2020. gada 17. jūlijam.

Arī šogad tiks pasniegta balva nominācijā “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, kas tiek piešķirta personai par ilgstošu un nozīmīgu ieguldījumu zivsaimniecības nozares attīstībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ar zivsaimniecības nozari saistītās nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības. Lai pieteiktu pretendentus balvai nominācijā “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, līdz 2020. gada 17. jūlijam jāiesniedz pieteikums ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā, Rīgā, Republikas laukumā 2, 2302. telpā (tālr. 67878705), e-pasta adrese: kaspars.funts@zm.gov.lv.

Katrā nominācijā pretendentu vērtēšanas komisija noteiks vienu laureātu, kurš saņems balvu “Lielais loms 2020”, ZM diplomu un naudas balvu. Laureātu apbalvošana notiks 2020. gada nogalē. “Lielais loms” notiek 6. reizi.

Iepazīties ar gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2020” nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un iesniedzamo informāciju var Gada balvas “Lielais loms” tīmekļvietnē www.lielaisloms.lv.

______________________________

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070, mob.: 26534104;
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv