“Mēs kā mazs muzejs esam sevi pierādījuši,” pēc apbalvojuma saņemšanas gandarījumu neslēpj Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova. Balvu “Lielais loms 2019” tas saņēma nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”.

Novērtē padarīto

Šogad “Lielais loms” norisinājās 5. reizi, laureāti saņēma lielo balvu “Lielais loms 2019”, Zemkopības ministrijas diplomu un naudas balvu. Apbalvoti tika arī veicināšanas balvu saņēmēji.

Starp balvu ieguvējiem ir vairāki mūspuses uzņēmumi un zivsaimniecības pārstāvji. Nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē” pie veicināšanas balvas tika Borovu ģimenes uzņēmums no Liepājas – SIA “Boroffish”, bet nominācijā “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā” tika apbalvots cits Liepājas uzņēmums – SIA “Hanters”. Nominācijas “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā” veicināšanas balvu saņēma IK “Asarītis” no Nīcas novada Jūrmalciema. Balvu nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā” Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova saņēma no TV un radio raidījumu vadītāja un ihtiologa Māra Oltes rokām.

Prieks un lepnums

Muzeja vadītājai ir patiess prieks, ka Pāvilostas muzejs un tā ieguldījums Tīklu mājas un jaunās ekspozīcijas “Jūriņ’ prasa smalku tīklu” izveidē ir novērtēts. “Iedvesmojoša mums vēsture – tā ir jāparāda.”

Muzeja ekspozīcija ļauj iepazīt ne tikai zvejniecības vēsturi Pāvilostas pusē, bet arī norises šajā jomā mūsdienās. To izdodas panākt ar 3D briļļu starpniecību. Tās muzeja pārstāvji bija paņēmuši līdzi arī uz apbalvošanas ceremoniju, lai sanākušajiem būtu iespēja iepazīt kaut daļu no Pāvilostas muzejā skatāmā.

I. Kurčanovai ir liels gandarījums, ka tieši Pāvilostas muzejs ir pirmais, kurš “Lielā loma” apbalvošanas vēsturē ticis novērtēts un apbalvots. “Bez komandas to nevarētu panākt – tikai tā var tās dullās idejas īstenot,” teic muzeja vadītāja. Par piemiņu no zīmīgā notikuma muzejam paliks diploms un mākslinieces Ievas Strazdiņas darinātā statuete. Lai attīstītu darbību, muzejam pasniegta arī 1000 eiro naudas balva. I. Kurčanova atzīst, ka tā ir liela summa un noteikti lieti noderēs turpmāko ieceru īstenošanā.

***
Uzziņai

Gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir Zemkopības ministrijas ikgadēja zivsaimniecības nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā un Latvijas tautsaimniecības attīstības veicināšanā.

Avots: Kursas laiks 21.11.2019. Zane Gvozde