Ar Zemkopības ministrijas (ZM) gada balvu zivsaimniecībā “Lielais loms 2018” sumināti divi pārstāvji no Jūrmalciema. Nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā” laureāte ir interešu kopa “Kalvas”, bet nominācijā “Gada zvejas uzņēmums” veicināšanas balvu saņēmusi SIA “Sāmenis”.

“Tas jau par mūsu rīkotajiem Reņģu svētkiem,” saka “Kalvu” pārstāve Valija Ķergalve. Interešu kopa darbojas četrus gadus un šogad pavasarī jau trešo reizi sarīkoja Jūrmalciemā Reņģu svētkus, demonstrējot un cildinot piekrastes zvejas tradīcijas. To, vai šos svētkus turpinās rīkot, V.Ķergalve šobrīd nevarot pateikt. “Būs jauns gads, tad arī jaunas idejas un domas,” viņa sola.

SIA “Sāmenis” vadītājs Jānis Ziemelis stāsta, ka balvai viņa uzņēmumu pieteikusi Baltijas zivsaimnieku apvienība. Pamatojums – jūras grunduļa nozvejas palielināšanās. Šogad jau esot nozvejotas 180 tonnas. Ar pārstrādi “Sāmenis” nenodarbojas, zivis realizē SIA “Ostbaltfish” Liepājā. “Šogad bija ideāli zvejas apstākļi un nozveja ir lielāka,” saka J. Ziemelis, “taču izskatījās, ka jūras grunduļu ir palicis mazāk.” Zvejnieks par to nepriecājas, jo, viņaprāt, šī suga citu zivju skaitu mazināja vēl pirms pāris gadiem, bet nu situācija ir mainījusies. “Tās ir pieprasītākās zivis, un zvejas uzņēmumi tikai kļūst spēcīgāki. Šogad pavasarī plekstes ar grunduļiem pie krasta bija puse uz pusi. Esmu pretēji noskaņots, nesaku, ka jūras grunduļi ir kaitīgi,” atzīst J.Ziemelis.

Gada balvas zivsaimniecībā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pasniedza Ādažu Kultūras centrā piektdien, 2. novembrī. Laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra piecās nominācijās.

Valija Ķergalve no Jāņa Dūklava saņem Jūrmalciema interešu kopas “Kalvas” balvu par ieguldījumu zivsaimniecības popularizēšanā (foto)

 

Avots: laikraksts “Kurzemes Vārds” (06.11.2018.), Linda Kilevica